Solární systémy

Solární systémy
pro pohodlný domov

 
 

Pro koho

Solární panely Daikin jsou určeny pro doplnění různých systémů vytápění pro větší využití obnovitelné energie při ohřevu teplé vody v budově.

Rodinný dům 

výkon

3-5 kWp

 • Individuální návrh zdarma
 • Profesionální montáž na klíč
 • Vyřízení dotace zdarma
Poptejte více

Bytový dům 

výkon

6-10 kWp

 • Individuální návrh zdarma
 • Profesionální montáž na klíč
 • Vyřízení dotace zdarma
Poptejte více

Komerční objekt

výkon

4-8 kWp

 • Individuální návrh zdarma
 • Profesionální montáž na klíč
 • Vyřízení dotace zdarma
Poptejte více

Solární systémy

Snižte náklady na energie využitím výhod obnovitelné sluneční energie pomocí našich solárních systémů pro ohřev teplé vody. Lze jej použít v menších i větších domácnostech, zákazníci si mohou vybrat mezi tlakovým a beztlakovým systémem teplé vody.

Zobrazit nabídku
Komfort
Komfort
Podpora ohřevu teplé vody a vytápění solární energií. Ploché solární panely, jsou dodávány pro tři možnosti instalace: 1. na střechu, 2. do střechy, 3. na plochou střechu
Energetická účinnost
Energetická účinnost
Snižte náklady na energie využitím výhod obnovitelné sluneční energie pomocí našich solárních systémů pro ohřev teplé vody.
Spolehlivost
Spolehlivost
Solárním kolektorům Daikin byl udělen certifikát Solar Keymark. Ve většině evropských zemí je tento certifikát podmínkou k získání státní dotace na příslušné systémy.

Systémy

Zákazník si může sám vybrat mezi tlakovým, beztlakovým a standardním solárním systémem.

Solární systémy

Beztlakové

Spuštěním čerpací stanice se plní primární síť a zajišťuje přenos energie ze solárních kolektorů do akumulačního zásobníku. Kdykoliv se čerpací stanice vypne, voda z kolektorů steče zpět do akumulačního zásobníku.

 

Solární systémy

Tlakové

Tepelné médium se mísí s glykolem, aby se zamezilo zamrzání solárních kolektorů. Kdykoliv solární kolektory dosáhnout teploty použitelné úrovně, systém souvisle dodává energii. Energie z kolektorů se přes výměník vrací do akumulačního zásobníku.

Jak vypadá průběh realizace

Poradenství

Poskytujeme našim odborným instalačním firmám produktová technická školení, takže můžou rychle a profesionálně reagovat, pokud potřebujete s čímkoliv pomoci.

 • Kontaktujte nás
 • Potkáme se
 • Dotace a nabídka
Chci poradenství

Montáž

Od spuštění a odzkoušení po závěrečné doladění, technici servisních služeb Daikin jsou zde, aby vám nabídli pomoc v každém kroku procesu instalace.

 • Příprava a instalace
 • Elektrorevize
 • Finální předání a vyplacení dotace
Chci montáž

Servis

Servisní střediska Daikin poskytují technickou podporu před i po prodeji a při dodávce našich produktů. Jsou rychlá, spolehlivá a chápou vaše potřeby.

 • Záruční servis
 • Pozáruční servis
Chci sevis

Jsme HCE PREMIUM PARTNER DAIKIN a zakládáme si na spolehlivosti, zodpovědnosti a profesionalitě. Záleží nám na Vaší spokojenosti. Naší prioritou je chovat se k naší planetě ekologicky a být šetrní k životnímu prostředí.

Reference

Jak fungují solární
systémy?

Tlakový - Tepelné médium se mísí s glykolem, aby se zamezilo zamrzání solárních kolektorů. Kdykoliv solární kolektory dosáhnout teploty použitelné úrovně, systém souvisle dodává energii. Energie z kolektorů se přes výměník vrací do akumulačního zásobníku

Beztlakový - Spuštěním čerpací stanice se plní primární síť a zajišťuje přenos energie ze solárních kolektorů do akumulačního zásobníku. Kdykoliv se čerpací stanice vypne, voda z kolektorů steče zpět do akumulačního zásobníku. Přívod vzduchu nutný pro vypuštění zajišťuje hrdlo, které je vždy umístěno mimo vodu (při atmosférickém tlaku). Díky této jedinečné funkci nejsou nutné žádná bezpečnostní zařízení, bezpečnostní ventily, expanzní nádoby, zpětné klapky nebo glykol.

Více o solárních systémech

Výhody termických solárních systémů

 1. Omezení závislosti na fosilních palivech: Používání solárních termických systémů snižuje závislost na fosilních palivech, což má pozitivní dopad na udržitelnost a energetickou nezávislost. Místo toho se využívá obnovitelný zdroj energie – slunce.
 2. Snížení energetické spotřeby: Solární termické systémy mohou snížit celkovou energetickou spotřebu pro vytápění nebo ohřev vody, což vede k efektivnějšímu využívání energie a menší zátěži na elektrické sítě.
 3. Podpora udržitelného rozvoje: Investice do solárních termických systémů přispívá k rozvoji udržitelných technologií a podporuje snahy o přechod na obnovitelné zdroje energie.
 4. Méně environmentálních dopadů při provozu: Solární termické systémy mají obvykle menší environmentální dopady ve srovnání s některými tradičními způsoby vytápění. Neprodukují emise přímo během provozu a vyžadují méně vodních nebo zemních zdrojů ve srovnání s některými jinými energetickými technologiemi.
 5. Dlouhá životnost a snadná recyklace: Solární termické systémy mají obvykle dlouhou životnost a jsou konstruovány tak, aby minimalizovaly potřebu údržby. Kromě toho jsou mnohé části těchto systémů recyklovatelné, což pomáhá minimalizovat odpad a snižuje dopady na skládky.

Často kladené otázky

Jaké jsou výhody beztlakového systému?

 • 0 % glykolu: nositelem tepla v systému je pouze voda.
 • Bezobslužný systém, kdy je ovládána čerpací stanice podle teploty uvnitř kolektorů a akumulačním zásobníku
 • Automatické řízení režimu rozmrazování a režim ochrany proti přehřátí
 • Žádné nároky na uvedení do provozu, žádná výměna tepelného média.

Jaké jsou výhody tlakového monovalentního systému?

Solární systém je využíván jako první zdroj vytápění a může být kombinován s nástěnným kotlem. Studená voda je nejdříve předehřáta v akumulačním zásobníku a kotel může v případě potřeby dodat další teplo.

Jaké jsou výhody tlakového bivalentního systému?

V solárním systému je integrováno pomocné topné těleso. Teplou vodu vyrábí přímo akumulační zásobník. Topné těleso je záloha pro případ slabého slunečního svitu.

Kontaktujte nás

nebo navštivte náš showroom

 • info@vytopto.cz
 • +420 725 310 000
Kontaktovat
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz